KONST / Litografier / Serigrafi 16119198
nr 1611 9198
Pierre Olofsson
(1921-1996), Sverige
Serigrafi, Pierre Olofsson (1921-1996). Signerad, Silkscreen, med dedikation a tergo, oramat löst blad, 15x10 cm
Pierre Olofsson, svensk målare, tecknare, grafiker född 1921 i Paris, död 1996.
Utrop:
600 kr
Såld:
350 kr
måndag 8 april 2024
kl 20:53:27
7/4 14:16:43
300 kr
8/4 20:48:27
Pierre Olofsson
Läs mer om Pierre Olofsson